A műköröm UV-lámpa a legjobb választás?
Egyre többen döntenek úgy, hogy a folyamatos szalonba járás helyett inkább otthonukban, maguknak készítik el a körmeiket, ehhez azonban szükség lesz néhány eszköz beszerzésére is. Cikkünkben bemutatjuk a műköröm UV-lámpa előnyeit, illetve az egyéb típusú lámpákról is beszélünk.
A műköröm UV-lámpa tulajdonságai
Ha kezdők vagyunk a műkörmös termékek világában, nagy dilemmát okozhat, hogy nemcsak a géllakkokból és egyéb termékekből, de a lámpákból is rengeteg verzió elérhető. Amennyiben most szeretnéd összeválogatni a kezdő szettedet, a weboldalunkon elérhető műkörmös termékek között bátran nézelődhetsz, hiszen nemcsak lakkok és segédanyagok, hanem akár a szükséges gépek is megrendelhetőek.
Ha azonban bizonytalan vagy abban, hogy melyik berendezést válaszd, érdemes először is tisztában lenni a saját igényeiddel, hiszen a maga kategóriájában mindegyik változat jó választás lehet.
Lámpák tekintetében jelenleg 3 verzió létezik a piacon, amelyet érdemes lehet beszerezni. Az első változat az UV-lámpa, amelyet sokan hagyományos műkörmös lámpaként is ismernek, hiszen ez volt az első ilyen gép, amely elterjedt a műkörmösök körében. Ez a termék egy vagy több fénycsövet is tartalmaz, amelyek segítségével megköt a körömre felvitt géllakk.
A praktikusan használható UV-lámpa előnye, hogy tulajdonképpen minden műkörömanyagot megköt, így nem kell aggódnod amiatt, hogy a géllakk, amit megvásároltál esetleg nem lesz kompatibilis a gépeddel. Ezenfelül elmondható, hogy nagyobb fénykibocsátási szöggel rendelkezik, valamint kiválóan alkalmas villámkötésre is.
Hátránynak számít azonban, hogy viszonylag lassan köt meg alatta a lakk, illetve bizonyos időközönként gondoskodnunk kell a fénycsövek cseréléséről. Ezenfelül időbe telik, amíg használat előtt felmelegszik, illetve fennáll az esetleges túlmelegedés kockázata is.
Ezt kell tudni a LED-lámpáról
A műkörmös lámpák második csoportjába a LED-lámpák tartoznak, amelyek LED-izzókat tartalmaznak. Ennek a változatnak az előnye, hogy jóval gyorsabban köti meg a lakkot, így a munkamenetünk jelentősen lerövidülhet, ha ezt az eszközt választjuk. Az átlagos kötési idő egy ilyen gépben ugyanis körülbelül 30 másodperc, ami a klasszikus lámpáknál akár 1,5-2 percet is igénybe vehet.
Hátrányként említhető azonban, hogy ebben a készülékben nem köt meg minden típusú géllakk, csak azok, amelyek kifejezetten LED-technológiához készültek. Ha tehát nem szeretnénk leszűkíteni a használható termékek listáját, nem biztos, hogy ez lesz számunkra az ideális választás.
Ezt tudja egy kombinált lámpa
A piacon elérhető műkörmös lámpák harmadik csoportját az úgynevezett kombinált változatok alkotják, amelyek előnye, hogy UV- és LED-izzókat is tartalmaznak. Ezek erőssége, hogy bár kiterjesztett fénytartománnyal rendelkeznek, illetve rövid bennük a kötési idő, képesek arra, hogy minden terméket megkössenek, így nem kell szelektálnunk a szimpatikus körömlakkok között.
Az otthoni műkörömkészítés sok előnnyel járhat, azonban a kezdő készlet beszerzése előtt nem árt, ha pontosan tájékozódunk arról, hogy melyik készülék milyen előnyökkel, hátrányokkal rendelkezik. A cikkünkben felsorolt lámpák mindhárom változatával készíthetsz magadnak szép és esztétikus körmöket, a döntést pedig mindig ez egyéni igények, illetve a termékek ismeretében kell meghozni.
Amennyiben a weboldalunkon elérhető termékekkel kapcsolatban kérdésed, észrevételed merülne fel, kérjük keress minket megadott elérhetőségeinken!